|
Published by on Nov 2nd 2013, 7:25pm
Half-Mile Timing - Contractor License 11/2/2013 - 11:09 AM
FHSAA Cross Country 1AR1, 2AR1, 3AR1 - 11/2/2013
www.halfmiletiming.com
Alligator Lake: Lake City, Fl
Event 3 Girls 5k Run CC Class 2A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Women
1 Wilson, Mackenzie 10 Bolles (Jack 19:03.26 1 1
2 Harris, Madison 12 Wakulla (Cra 19:28.36 1 2
3 Hajda, Allison 9 Bolles (Jack 19:33.26 1 3
4 Shapiro, Rachel 8 Bolles (Jack 20:03.14 1 4
5 Giddens, Meagan 10 Taylor Count 20:08.86 1
6 Dannheim, Suzanne 10 Bolles (Jack 20:16.04 1 5
7 Woods, Payton 12 Trinity Chri 20:18.36 1
8 Ashley, Michaela 10 Arnold (Pana 20:21.45 1 6
9 Pentaleri, Anne 9 Bolles (Jack 20:23.59 1 7
10 Arnold, Liliana 12 Bolles (Jack 20:29.22 1 8
11 O'Riordan, Aoife 9 Bolles (Jack 20:50.81 2 9
12 Martin, Haleigh 9 Wakulla (Cra 20:53.48 2 10
13 Nesbitt, Raleigh 11 West Florida 21:01.49 2 11
14 Hartless, Renee 12 Bishop Kenny 21:06.49 2 12
15 Wiedeman, Margaret 12 Wakulla (Cra 21:13.33 2 13
16 Singletary, Sophia 8 Episcopal (J 21:19.32 2
17 Kennedy, Anne 12 Bishop Kenny 21:20.73 2 14
18 Reid, Bridget 12 Bishop Kenny 21:23.00 2 15
19 Corbin, Danielle 8 Episcopal (J 21:25.50 2
20 Roberts, Kaysi 12 West Florida 21:30.11 2 16
21 Sanchez, Charlene 11 West Florida 21:44.07 3 17
22 Campion, Natalie 12 Pensacola Ca 21:48.93 3 18
23 Fulmer, Madeline 10 South Walton 21:51.14 3
24 Arthur, Lynn 10 West Florida 21:59.51 3 19
25 Scurti, Michaela 10 Bishop Snyde 22:11.68 3 20
26 Toothman, Amanda 11 Fsu (Tallaha 22:14.45 3 21
27 Doyle, Annabelle 10 Pensacola Ca 22:17.34 3 22
28 Wiley, Miranda 12 West Florida 22:19.67 3 23
29 Papp, Sarah 10 Bishop Snyde 22:19.94 3 24
30 O'Neill, Haley 12 Bishop Kenny 22:22.90 3 25
31 Endacott, Olivia 10 Pensacola Ca 22:32.21 4 26
32 Endacott, Gabrielle 11 Pensacola Ca 22:33.55 4 27
33 Gruber, Raegan 11 Bishop Kenny 22:33.57 4 28
34 Guirey, Krystin 11 Rutherford ( 22:35.54 4 29
35 Garred, Melissa 12 Rutherford ( 22:43.81 4 30
36 Roberts, Kaitlyn 9 West Florida 22:44.99 4 31
37 Tuttle, Mason 9 Bishop Snyde 22:45.02 4 32
38 Williams, Aaysha 8 Fsu (Tallaha 22:45.19 4 33
39 Chope, Emma 10 Pensacola Ca 22:46.04 4 34
40 Kaczorowski, Anne 10 Bishop Kenny 22:47.60 4 35
41 Turner, Danielle 12 West Florida 22:48.04 5 36
42 McManama, Kayla 10 Bishop Snyde 22:50.72 5 37
43 Dorr, Sophia 10 Arnold (Pana 22:55.55 5 38
44 Hardington, Devon 10 Paxon (Jacks 23:07.59 5 39
45 Williams, Summer 7 Fsu (Tallaha 23:11.66 5 40
46 Gonzalez, Gabriela 11 Fernandina B 23:12.38 5 41
47 James, Kasey 11 Fsu (Tallaha 23:15.45 5 42
48 Corrigan, Elizabeth 11 Bishop Kenny 23:15.94 5 43
49 Kadir, Hana 10 Fsu (Tallaha 23:17.92 5 44
50 Webbe, Kayla 12 Wakulla (Cra 23:22.14 5 45
51 Hatfield, Kaitlyn 9 Bishop Snyde 23:30.81 6 46
52 Gaillard, Christina 12 Arnold (Pana 23:40.08 6 47
53 Canada, Lauren 10 Marianna - Mari 23:41.51 6 48
54 Kilburn, Lauren 9 Fernandina B 23:44.23 6 49
55 Scanameo, Brittany 10 Rickards (Ta 23:47.72 6
56 Lewis, Constance 10 Wakulla (Cra 23:50.87 6 50
57 Gussie, Kielce 11 Bishop Snyde 24:11.99 6 51
58 McClung, Alexis 10 Bishop Snyde 24:26.47 6 52
59 Parker, Elizabeth 10 Yulee - Yule 24:26.80 6 53
60 Lloyd, Cameron 10 Rutherford ( 24:33.80 6 54
61 Rojas, Rachel 9 Paxon (Jacks 24:36.17 7 55
62 Abdelhameed, Randa 11 Paxon (Jacks 24:46.42 7 56
63 Inman, Alexis 11 Pensacola Ca 24:50.61 7 57
64 Gibson, Dale 12 Pensacola Ca 24:59.25 7 58
65 Smith, Natasha 11 Marianna - Mari 25:03.54 7 59
66 Lawrence, Emily 9 Wakulla (Cra 25:11.13 7 60
67 Miller, Joy 10 Rutherford ( 25:15.37 7 61
68 Combs, Megan 11 Fernandina B 25:15.59 7 62
69 Carnley, Amanda 10 Marianna - Mari 25:21.91 7 63
70 Callaway, Brandie 10 Baker County 25:28.65 7
71 Wilcox, Coral 11 Fernandina B 25:31.21 8 64
72 Arreguin, Patricia 10 Paxon (Jacks 25:33.39 8 65
73 Brown, Kamryn 7 Fsu (Tallaha 25:47.12 8 66
74 Tripp, Anna 10 Paxon (Jacks 25:47.58 8 67
75 Talmon, Samantha 12 Yulee - Yule 25:52.17 8 68
76 Iya, Esther 10 Paxon (Jacks 25:52.39 8 69
77 Fendig, Seleah 11 Fernandina B 25:57.44 8 70
78 Kreps, Brionnah 8 Fsu (Tallaha 25:59.31 8 71
79 Wiedeman, Lydia 11 Wakulla (Cra 26:07.21 8 72
80 Canada, Brooke 11 Marianna - Mari 26:34.14 8 73
81 Silman, Savanna 9 Yulee - Yule 26:34.76 9 74
82 Medina, Lucia 12 Yulee - Yule 26:40.36 9 75
83 Cacciapouti, Renee 10 Fernandina B 27:07.92 9 76
84 Kelly, Alayna 11 Rutherford ( 27:13.71 9 77
85 Axline, Shae 10 Yulee - Yule 27:33.43 9 78
86 Sedwick, Felicia 12 Paxon (Jacks 28:16.21 9 79
87 Czymbor, Gabrielle 10 Fernandina B 28:32.15 9 80
88 Moore, Dymon 12 Arnold (Pana 28:56.40 9 81
89 McNabb, Tiffany 9 Rutherford ( 29:03.30 9 82
90 Wingard, Skylar 10 Yulee - Yule 31:33.48 9 83
91 Brown, Yasmine 11 Rutherford ( 36:15.73 10 84
92 Cook, Heaven 9 Marianna - Mari 36:22.62 10 85
93 Moore, Destiny 9 Arnold (Pana 38:46.07 10 86
Half-Mile Timing - Contractor License 11/2/2013 - 11:11 AM
FHSAA Cross Country 1AR1, 2AR1, 3AR1 - 11/2/2013
www.halfmiletiming.com
Alligator Lake: Lake City, Fl
Event 3 Girls 5k Run CC Class 2A
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Bolles (Jacksonville) - 20 1 3 4 5 7 8 9 1 3
Total Time: 1:39:19.29
Average: 19:51.86
2 West Florida (Pensacola) 86 11 16 17 19 23 31 36 11 16
Total Time: 1:48:34.85
Average: 21:42.97
3 Bishop Kenny (Jacksonvill 94 12 14 15 25 28 35 43 12 14
Total Time: 1:48:46.69
Average: 21:45.34
4 Wakulla (Crawfordville) - 120 2 10 13 45 50 60 72 2 10
Total Time: 1:48:48.18
Average: 21:45.64
5 Pensacola Catholic - Pcat 127 18 22 26 27 34 57 58 18 22
Total Time: 1:51:58.07
Average: 22:23.62
6 Bishop Snyder (Jacksonvil 159 20 24 32 37 46 51 52 20 24
Total Time: 1:53:38.17
Average: 22:43.64
7 Fsu (Tallahassee) - Fsu 180 21 33 40 42 44 66 71 21 33
Total Time: 1:54:44.67
Average: 22:56.94
8 Rutherford (Springfield) 251 29 30 54 61 77 82 84 29 30
Total Time: 2:02:22.23
Average: 24:28.45
9 Arnold (Panama City Beach 258 6 38 47 81 86 6 38 47 81
Total Time: 2:14:39.55
Average: 26:55.91
10 Paxon (Jacksonville) - P 282 39 55 56 65 67 69 79 39 55
Total Time: 2:03:51.15
Average: 24:46.23
11 Fernandina Beach - Fern 286 41 49 62 64 70 76 80 41 49
Total Time: 2:03:40.85
Average: 24:44.17
12 Marianna - Mari 328 48 59 63 73 85 48 59 63 73
Total Time: 2:17:03.73
Average: 27:24.75
13 Yulee - Yule 348 53 68 74 75 78 83 53 68 74
Total Time: 2:11:07.53
Average: 26:13.51
Half-Mile Timing - Contractor License 11/2/2013 - 11:09 AM
FHSAA Cross Country 1AR1, 2AR1, 3AR1 - 11/2/2013
www.halfmiletiming.com
Alligator Lake: Lake City, Fl
Event 4 Boys 5k Run CC Class 2A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Men
1 Decker, William 12 Bolles (Jack 16:29.76 1 1
2 Sharpe, Alec 12 Bishop Kenny 16:51.38 1 2
3 Yarborough, David 12 Bishop Kenny 16:56.15 1 3
4 Remich, Michael 12 Pensacola Ca 16:59.75 1 4
5 Gehret, James 11 Bishop Snyde 17:04.60 1 5
6 Ossi, Husam 11 Bishop Kenny 17:04.85 1 6
7 Hodge, Dalton 10 Menendez (St 17:15.37 1
8 Mundy, Donovon 12 Andrew Jacks 17:16.61 1 7
9 Gerry, Mason 10 Bishop Kenny 17:19.06 1 8
10 Chope, John 12 Pensacola Ca 17:19.63 1 9
11 Neyman, Edward 11 Pensacola Ca 17:21.29 2 10
12 Hartley, Tyler 9 West Florida 17:22.42 2 11
13 Wilamowski, Jonah 12 Bishop Snyde 17:27.24 2 12
14 Sortino, Mark 12 West Florida 17:28.73 2 13
15 Sampayo, Erik 12 Bishop Kenny 17:35.85 2 14
16 Bullock, Alexander 10 West Florida 17:36.67 2 15
17 Biala, Aren 12 Bishop Snyde 17:41.23 2 16
18 Wakefield, Dylan 10 West Florida 17:47.02 2 17
19 Pentaleri, Matthew 11 Bolles (Jack 17:49.28 2 18
20 Weaver, William 11 Fernandina B 17:50.14 2 19
21 Vaughan, D.A. 11 Episcopal (J 17:51.95 3 20
22 Neri, Jackson 10 Bishop Snyde 17:56.59 3 21
23 Smythe, Albert 10 Wakulla (Cra 17:56.84 3 22
24 Drum, Micah 11 Baldwin - Bald 18:00.93 3
25 Franco, Bradley 11 Bishop Kenny 18:01.54 3 23
26 Scott, Ryan 9 Trinity Chri 18:01.91 3
27 Storter, Brian 11 Menendez (St 18:06.61 3
28 McCawley, Peter 12 Episcopal (J 18:09.42 3 24
29 Williams, Lane 11 Wakulla (Cra 18:11.48 3 25
30 Lerner, Alec 12 Bolles (Jack 18:13.46 3 26
31 Herrera, Juan 12 Bolles (Jack 18:15.95 4 27
32 Stevens, Solomon 10 Rickards (Ta 18:16.30 4 28
33 Grandison, Abraham 11 Rickards (Ta 18:16.31 4 29
34 Cole, Bryce 9 Wakulla (Cra 18:16.72 4 30
35 Van Cleve, Robert 12 Episcopal (J 18:17.21 4 31
36 Pilson, Corey 10 Rutherford ( 18:17.68 4 32
37 Petty, Deandre 10 Andrew Jacks 18:18.40 4 33
38 Smith, Aaron 12 Wakulla (Cra 18:18.74 4 34
39 Byrd, Aaron 12 Pensacola Ca 18:22.02 4 35
40 Leblanc, Nicholas 11 Fernandina B 18:24.02 4 36
41 Ryan, Micah 10 South Walton 18:25.70 5 37
42 Modin, Seth 11 West Florida 18:34.28 5 38
43 Glover, Christian 9 Bolles (Jack 18:36.12 5 39
44 Lance, Jordan 11 Arnold (Pana 18:36.32 5
45 Twiggs, Wesley 10 Fernandina B 18:36.54 5 40
46 Rawley, John 9 Pensacola Ca 18:37.69 5 41
47 Marcille, Henry 11 Pensacola Ca 18:39.69 5 42
48 Brooks, Mitchell 10 West Florida 18:39.76 5 43
49 Driscoll, Patrick 11 Pensacola Ca 18:43.73 5 44
50 Lewis, John 12 Episcopal (J 18:46.94 5 45
51 Drimmie, David 10 West Florida 18:47.53 6 46
52 Oakley, Lawrence 10 Episcopal (J 18:47.81 6 47
53 Killea, Jonathan 11 Episcopal (J 18:49.02 6 48
54 Imrich, Tyler 12 Bishop Snyde 18:51.52 6 49
55 Lynch, Emmett 10 Paxon (Jacks 18:53.73 6 50
56 Garrison, Evan 10 Rickards (Ta 19:02.53 6 51
57 Atkinson, William 11 Wakulla (Cra 19:03.22 6 52
58 Bowe, Carter 10 Bolles (Jack 19:04.41 6 53
59 Turnock, Alexander 10 Bolles (Jack 19:06.46 6 54
60 Pearson, Alan 11 Wakulla (Cra 19:06.74 6 55
61 Fenton, Anthony 12 Paxon (Jacks 19:09.29 7 56
62 Clements, Tyler 10 Yulee - Yule 19:11.15 7 57
63 Parks, Travis 11 Wakulla (Cra 19:13.76 7 58
64 Perlman, Cooper 12 Fsu (Tallaha 19:16.04 7 59
65 Murphy, Connor 7 Episcopal (J 19:20.91 7 60
66 Jakubowski, Thomas 12 Bishop Snyde 19:31.58 7 61
67 Wolfenbarger, William 10 Bishop Snyde 19:31.73 7 62
68 Belk, Justin 12 Rickards (Ta 19:41.04 7 63
69 Walker, Dejon 10 Andrew Jacks 19:41.24 7 64
70 Kish, Steve 11 Baker County 19:43.37 7
71 Swanson, Thor 8 Fsu (Tallaha 19:47.47 8 65
72 Gullett, Austin 11 Marianna - Mari 19:48.84 8
73 Powers, Corey 12 Baldwin - Bald 19:51.18 8
74 Fegely, Wes 11 South Walton 19:52.14 8 66
75 Dykes, Dustin 11 Rutherford ( 19:58.01 8 67
76 Potter, Felix 12 South Walton 20:01.23 8 68
77 Ziegmont, Christopher 9 Fsu (Tallaha 20:10.98 8 69
78 Le, Andre 12 Rutherford ( 20:11.34 8 70
79 Cruz, Brandon 10 Fsu (Tallaha 20:12.29 8 71
80 Gilley, Dominic 10 Yulee - Yule 20:16.82 8 72
81 Smith, Ashton 7 Fsu (Tallaha 20:20.94 9 73
82 Tripp, Chad 11 Paxon (Jacks 20:23.51 9 74
83 Overmyer, Drew 12 Baldwin - Bald 20:26.20 9
84 Garcia, David 11 Yulee - Yule 20:28.30 9 75
85 Nunn, Wallace 12 Fsu (Tallaha 20:37.15 9 76
86 French, Noah 9 Fernandina B 20:42.65 9 77
87 Twiggs, Brendan 9 Fernandina B 20:42.87 9 78
88 Cavender, Thomas 11 Fernandina B 20:43.30 9 79
89 Bortzfield, Richard 11 Paxon (Jacks 20:44.46 9 80
90 Bennett, Frank 10 South Walton 20:57.92 9 81
91 Cloutier, Alexander 9 South Walton 20:59.43 10 82
92 Robert, Tyler 9 Yulee - Yule 21:02.90 10 83
93 Cox, Yanick 11 Andrew Jacks 21:07.32 10 84
94 Ziegmont, Charles 12 Fsu (Tallaha 21:10.20 10 85
95 Chou, Colin 10 South Walton 21:11.53 10 86
96 Blair, Amir 10 Rickards (Ta 21:14.82 10 87
97 Youmans, Ty 12 Yulee - Yule 21:17.94 10 88
98 Tromblay, Jeremy 11 Yulee - Yule 21:29.77 10 89
99 Casey, Christopher 10 Rutherford ( 21:58.72 10 90
100 Knight, Eric 11 Andrew Jacks 22:03.56 10 91
101 Tremblay, Corbin 10 Yulee - Yule 22:08.64 11 92
102 Busick, Joshua 11 Rutherford ( 22:13.30 11 93
103 Ward, Robert 12 Rutherford ( 22:19.81 11 94
104 Von-Mohr, Alexander 9 Fernandina B 22:50.07 11 95
105 Guimaray, Giulliano 12 Paxon (Jacks 23:07.54 11 96
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Bishop Kenny (Jacksonvill 33 2 3 6 8 14 23
Total Time: 1:25:47.29
Average: 17:09.46
2 West Florida (Pensacola) 94 11 13 15 17 38 43 46
Total Time: 1:28:49.12
Average: 17:45.83
3 Pensacola Catholic - Pcat 99 4 9 10 35 41 42 44
Total Time: 1:28:40.38
Average: 17:44.08
4 Bishop Snyder (Jacksonvil 103 5 12 16 21 49 61 62
Total Time: 1:29:01.18
Average: 17:48.24
5 Bolles (Jacksonville) - 111 1 18 26 27 39 53 54
Total Time: 1:29:24.57
Average: 17:52.92
6 Wakulla (Crawfordville) - 163 22 25 30 34 52 55 58
Total Time: 1:31:47.00
Average: 18:21.40
7 Episcopal (Jacksonville) 167 20 24 31 45 47 48 60
Total Time: 1:31:53.33
Average: 18:22.67
8 Fernandina Beach - Fern 250 19 36 40 77 78 79 95
Total Time: 1:36:16.22
Average: 19:15.25
9 Rickards (Tallahassee) - 258 28 29 51 63 87
Total Time: 1:36:31.00
Average: 19:18.20
10 Andrew Jackson (Jacksonvi 279 7 33 64 84 91
Total Time: 1:38:27.13
Average: 19:41.43
11 South Walton (Santa Rosa 334 37 66 68 81 82 86
Total Time: 1:40:16.42
Average: 20:03.29
12 Fsu (Tallahassee) - Fsu 337 59 65 69 71 73 76 85
Total Time: 1:39:47.72
Average: 19:57.55
13 Rutherford (Springfield) 352 32 67 70 90 93 94
Total Time: 1:42:39.05
Average: 20:31.81
14 Paxon (Jacksonville) - P 356 50 56 74 80 96
Total Time: 1:42:18.53
Average: 20:27.71
15 Yulee - Yule 375 57 72 75 83 88 89 92
Total Time: 1:42:17.11
Average: 20:27.43
|